فیلموژن
فیلموژن
شیرشاه
شیرشاه
شیرشاه

شیرشاه(۲۰۱۹)

توله شیری به نام "سیمبا"، فکر می‌کند باعث مرگ پدرش شده است و به همین منظور، از زادگاه خود می‌گریزد. اما پس از گذشت سال‌ها، معنای واقعی مسئولیت‌پذیری و شجاعت را یاد می‌گیرد و…
زیرنویس فارسی
مناسب برای سنین ۷ سال به بالا
امتیاز IMDb
۶٫۹از۲۱۴,۲۰۱ رای
نمره منتقدین
۵۵
امتیاز کاربران
۱۰از۱ رای
امتیاز شما

درباره فیلم

توضیحات

توجه: در صورتی که از نمایشگر 4K استفاده نمی‌کنید، هنگام پخش کیفیت فیلم را بصورت دستی تنظیم نموده تا در مصرف اینترنت خود صرفه جویی نمائید.

بودجه ساخت

260,000,000 دلار

میزان فروش

1,657,870,986 دلار

"شیرشاه(The Lion King‎)" یکی از جدیدترین آثار انیمیشنی، ماجراجویی و درام از کمپانی والت دیزنی استودیوز موشن پیکچرز (Walt Disney Studios Motion Pictures) است که توسط "جان فاورو"، کارگردان فیلم "مرد آهنی(Iron Man)" ، کابوی‌ها و بیگانگان(Cowboys & Aliens)" و "کتاب جنگل(The Jungle Book)" ساخته شده است. فیلم‌نامه این فیلم نیز برعهده "جف نیثنسن" بوده که بر اساس انیمیشن کلاسیک "شیرشاه" نوشته شده‌. این انیمیشن که فقط یک سکانس از آن واقعا فیلم‌برداری‌شده، از شدت بالا بودن سطح کیفیت گرافیک کامپیوتری آن، پیدا کردن آن سکانس در فیلم غیرممکن به نظر می‌ آید؛ و همچنین کاراکترها نیز در اوج شباهت به حیوانات واقعی می باشند. به طور کلی می‌توان گفت که این اثر نقدها و امتیازهای مختلفی را از منتقدان دریافت کرده که بخش زیادی از منتقدان، جلوه‌های ویژه، موسیقی متن و صداپیشگان را تحسین کردند، اما به خاطر نداشتن اصالت مورد انتقاد قرار گرفت. "شیرشاه" با بودجه ی ۲۶۰ میلیون دلاری ساخته شد و ۱٫۶ میلیارد دلار در سراسر جهان فروخت که آن را به دومین فیلم پرفروش سال ۲۰۱۹ تبدیل کرد.
شیرشاه
شیرشاه
شیرشاه
شیرشاه

دیدگاه ها

سبحان میردورقی