فیلموژن
فیلموژن
یادگاری
یادگاری
یادگاری

یادگاری(۲۰۰۰)

"لئونارد" یک مأمور بازرسی شرکت بیمه است که حافظه‌ کوتاه مدتش دراثر وارد شدن ضربه‌ای مهلک به سرش آسیب دیده است. او به وسیله یادداشت‌ها و خالکوبی‌ کردن بدنش، به دنبال قاتلین همسرش می گردد و ...
زیرنویس فارسی
مناسب برای سنین ۱۶ سال به بالا
امتیاز IMDb
۸٫۴از۱,۱۲۱,۴۳۹ رای
نمره منتقدین
۸۰
امتیاز کاربران
۰از۰
امتیاز شما

درباره فیلم

کشور سازنده

آمریکا

بودجه ساخت

9,000,000 دلار

میزان فروش

39,970,386 دلار

"یادگاری(Memento)" فیلمی در ژانر معمایی و مهیج، محصول کشور آمریکاست. این فیلم ساخته کارگردان خوش ذوق سینما، "کریستوفر نولان" بوده که همیشه فیلم‌هایش با استقبال بسیار مثبت تماشاگران و منتقدان همراه بوده‌ و تاکنون 26 نامزدی اسکار را کسب کرده. او همچنین آثار خوبی چون "تعقیب ( Following )"، "بتمن آغاز می کند (Batman Begins )"، و "دانکرک (Dunkirk)" را در کارنامه هنری خود دارد. "نولان" فیلمنامه این اثر را بر پایه داستان کوتاهی از برادرش "جاناتان" نوشته ‌است . از بازیگران فیلم می توان به "گای پیرس" اشاره کرد، که در ایران با سریال "رودخانه برفی" مشهور است و در فیلم هایی چون "قلمرو حیوانات (Animal Kingdom )"، "در جستجوی عدالت ( Seeking Justice )"و "مرد آهنی 3 (Iron Man 3 ) نقش آفرینی کرده است.
این فیلم در گیشه سینما موفق بود و با بودجه ساخت ۹ میلیون دلاری توانست به فروش ۳۹ میلیون دلار دست یابد. همچنین این فیلم توانست کاندیدای جایزه اسکار برای بهترین فیلمنامه غیراقتباسی و بهترین تدوین فیلم شود. "یادگاری" اولین بار در تاریخ ۵ سپتامبر ۲۰۰۰ در جشنواره فیلم "ونیز" اکران شد و مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.
یادگاری
یادگاری
یادگاری
یادگاری

دیدگاه ها

سبحان میردورقی